Özel sensörler

Karmaşık görevlerde bile güvenilirlik

Bu bölümde, çok özel algılama görevlerini yerine getirecek veya özel uygulamalar için geliştirilmiş sensör çözümleri bulunmaktadır. Burada, iki eğri ve yapıştırma yerlerinin kontrolü veya örtüşme algılama için kontrast ve lüminans sensörleri ile renk sensörleri ve sistemleri bulunmaktadır.

Kontrast sensörü

Kontrast fark yaratır

Bu sensör tipi, beyaz ışık, lazer kırmızı ışık veya RGB ışık gibi farklı ışık kaynaklarının kontrastlarını çok hassas bir şekilde tespit edebilir ve bir sinyal titreşimiyle prosese bunu bildirebilir. Doğru verici renklerinin otomatik olarak seçilmesiyle, farklı renk ve gri değeri kombinasyonları güvenli bir şekilde algılanabilir.

Lüminans sensörü

Senin görmediğin bir şey görüyorum

Bu sensör tipi hem görünen hem de görünmeyen ışıldayan işaretleri tespit eder. Sonucu, anahtarlama çıkışı veya analog değer olarak gönderir ve özellikle algılama yönteminin güvenilir sonuçlar vermediği ve işaretlerin görünmediği veya görünmesinin yasak olduğu diğer algılama yöntemlerinin uygulandığı alanlarda, sınıflandırma ve kontrol etme görevleri için kullanılır.

Renk sensörleri

Renk her zaman güzeldir

Bu sensör tipi renkleri tespit eder ve bunları kayıtlı referans değerlerle karşılaştırır. Bir nesnenin ya da işaretin rengi sınıflandırma ya da kontrol kriteri olarak kullanılacağında, her zaman doğru çözümü sunar. Sonuç, parametrelendirmeye ve sistemde önceden belirlenen tolerans değerlerine göre anahtarlama sinyali olarak dışa aktarılır.

Çift yaprak kontrolü / bağlantı yeri kontrolleri

Baskı ve ileri işleme kontrol altında

Grafik sektöründe tesis kullanılabilirliğinin ve ilgili lojistiğin güvenceye alınmasına yönelik cihazlar, on yıllardır bizim temel yetkinliklerimiz arasındadır. Çünkü pratik tecrübemizi kanıtlayabiliyoruz ve bu sektörde on yıllara dayanan gelişmiş pratik deneyime sahibiz.

Örtüşen akımda kenar denetimiDöküm şeklinde konveyörlerde ve konveyör yollarında katmanlı şekilde taşınan ürünlerin sayılması, çok ince veya ince olması fark etmeksizin döküm sayaçları olarak bilinen cihazlarla sağlanmaktadır.