Kapasitif sensörler

Katı, sıvı veya tanecikli nesnelerin tespit edilmesi

Bu sensörlerle, yapısal olarak sabit ve sıvıların veya dökülen malzemelerin dolum seviyesi gibi stabil bir şekle sahip olmayan nesnelerin sıvılarla veya metal konteynır çeperleriyle doğrudan teması tespit edilebilir ve bu şekilde eksiksizlik kontrolü gerçekleştirilebilir. Bu sensörler, çok tozlu veya kirli ortamlarda da güvenli bir şekilde çalışmaya devam eder. Farklı yapı şekilleri ve yüksek çalışma mesafeleri, ürün programımızı, endüstriyel otomasyon branşındaki neredeyse tüm uygulama alanlarında tamamlamaktadır.

Kapasitif sensörler, standart sensörler, silindirikKompakt silindirik yapı şekli, çok sayıda algılama görevleri için evrensel olarak kullanılabilmektedir. Plastik gövde, paslanmaz çelik ve metal gövde seçenekleri bulunmaktadır. Daha yüksek kimyasal gereksinimler için ayrıca PTFE (teflon) de seçenekler arasındadır. Algılama çalışma aralığının ayarlanabilir olması ile bu modeller çok esnek bir kullanıma kavuşmaktadır.
Kapasitif sensörler, standart sensörler, kübikYüksek koruma sınıfına sahip plastik içerisinde kübik sensörler, örneğin kaçak veya boru tesisatı gibi çok sayıda formatta bulunmaktadır. Sensörlerin çalışma mesafesinin ayarlanabilir olması ile malzeme bağımlılığına rağmen en uygun işlev sağlanabilmektedir.
………………………..
………………………..
Kapasitif sensörler, PTFE sensörleriTeflon gövde (PTFE) içerisindeki bu özel dayanıklı sensörler, temizlik malzemeleri gibi yüksek kimyasal ihtiyaçlara çok uyumludur.
……………………..
…………………..
………………………..
………………………..
………………………..
Kapasitif sensörler, IO-Link sensörleriYüksek proses şeffaflığı, anahtarlamadan ve sensörden gelen güncel verilerden daha fazlasına ihtiyaç duyar. Sensör, Endüstri 4.0 açısından da proses iyileştirmesini mümkün kılan bir IO-Link arayüzüne sahiptir.