Beijer Operatör Paneller

Beijer Electronics AB firması HMI ( İnsan Makine Arayüzü ) teknolojisinde dünyanın en büyük üreticilerinden birisidir. Tek ürünü operatör paneli olduğundan bu konuda uzmanlaşmış ve bugün dünyanın en kaliteli panellerini üreten firması olmuştur.

İsveç borsasına kote olan Beijer firması ; İsveç, Almanya, Tayvan ve Tayland’daki fabrikalarının yanında ABD, Çin, İngiltere ve Baltık Ülkelerinde kendi ofisleri ve dünyanın geri kalan büyük kısmında da distribütörleri ile hayli büyük bir aile çatısı oluşturmaktadır.

Beijer Electronics Operatör Panelleri, insanlar ve kontrol edilen süreçler arasında bağ kurma konusunda gerçek bir öncüdür. Kullanıcı dostu yazılımı ile projelerin hazırlanmasını kolaylaştırır.

X2 Serisi

X2 serisi operatör panellerinin farkları;
. X2 Serisi 6 farklı ürün ailesinde 40’dan fazla model seçeneği sağlar.
. Marka logosuz Ön panel seçeneği sunmaktadır.
. -30 +70, -10 +50, -10 +60 C sıcaklık ortamlarında çalışma olanağı sunar.
. Yüksek titreşimli ortamlarda kullanılır.
. Korozyona dayanıklı IP 66 gövdeye sahiptir.
. 2 ve 4 çekirdekli ARM Cortex A-9 güçlü işlemciye sahiptir.
. Tam sızdırmazlık özelliği bulunmaktadır.
. Yüksek hızda Ethercat haberleşme desteklemesi sağlar.
. Codesys control ve motion destekli
. Geniş ekran formatıyla daha fazla ekran alanı sunar.
. UL,CE,FCC ve KCC, Marine sertifikalarıyla güçlü bir standart sunar.
. 10”,12”,15” panellerde dahili dijital çıkışlar sayesinde, buzzer gibi cihazlar direk bağlanabilir.
. İç izolasyon, patlama ve dalgalanma durumlarında koruma sağlar.
. Exproof ürünler ile tehlikeli toz, gaz ve buharın olduğu ortamlarda kullanılabilir.

 

Exter Serisi

Exter Operatör Panelleri özellikle estetiği ve fonksiyonları ile sizi çarpacak operatör paneli serisidir. Yüksek performanslı Intel Xscale işlemcisi, IP 66 koruma sınıfı ile basınçlı suya dayanıklı sağlam gövde yapısı ve çoklu haberleşme portları ile makine ve prosesleriniz için, size geleceğin operatör paneli seçimlerini sunmaktadır Exter Paneller CE, UL, DNV gibi en zorlu endüstri standartları ileuyumludur.

Ödüllü tasarımı, kullanıcıya işlemlere odaklanma ve bu doğrultuda rekabetçi kalma fırsatı yaratmaktadır. 15 dokunmatik ekranlı, 6 tuş takımı kontrollü ve 1 adet kablolu portatif olmak üzere toplam 22 çeşit Exter Operatör paneli bulunmaktadır. Exter serisi global endüstri standartlarını karşılamaktadır ve endüstrinin birçok alanında kullanıma uygundur.

H Serisi

H-serisi, ihtiyacınız olan operatör paneli teknolojisini, seçtiğiniz seviye doğrultusunda en iyi sekilde sağlamak için tasarlanmış temel operatör paneli (“HMI”; Makine İnsan-Makine Arayüzü) fonksiyonlarını sunan ekonomik panel serisidir.

Serimiz, hem dokunmatik hem de tuşlu olarak ;3; 4.7 ; 5.7 7.5 ve 10.4” arasındaki boyutlardaki 15 değişik tip operatör panellerinden oluşmaktadır. Arayüz fonksiyonları açısından paneller 3 alt gruba ayrılmıştır.

-Standart version; bir operatör terminali için önemli software ve hardware gereksinimlerini içermektedir.
-Plus version; standart versiyonun fonksiyonların
a ek olarak “data” için geliştirilmiş hafıza, reçete yönetimi ve baskı için extra bir porta sahiptir.
-Network version ise plus versiyonun “Ethernet Portu” entegre edilmiş sürümüdür.

iX Serisi

iX panellerin tasarım, fonksiyon ve bağlantı üstünlükleri, program geliştirme süresini azaltır ve yatırımın geri dönüşünü hızlandırır.

iX panel uygulamalarınızı, aşina olduğunuz şerit menülü, sezgisel ve yardım pencereli Windows ortamında yaratın. Vektör bazlı ölçeklendirilebilir grafikler ve Windows medya objeleri, uygulamanızı çok daha profesyonel kılar ve yüksek standartınızı uygulamanıza yansıtır.

Etkili iX yazılımı fikirlerinizi çok çabuk gerçekleştirmenizi sağlar. Önceden hazırlanmış formlar, uygulamalarınızın standart görünümlü bir hale gelmesine yardımcı olur. Pek çok objeyi işaretleyip aynı anda ve tek tuşla değişiklik yapma imkanı sunar. Objeleri otomatik olarak hizalar vesayfa bulucu özelliği ile büyük projelerde etkili kullanım sağlar.